Nápověda pro studenty

2. První kroky studenta

Přihlaste se do ELFu

Do fakultního e-learningového systému ELF, který najdete na adrese elf.phil.muni.cz, se studenti přihlašují pomocí svého UČO a primárního hesla . Není přitom zapotřebí zakládat účet, pokud přistupujete do ELFu poprvé, účet se vám vytvoří automaticky v rámci prvního přihlášení do systému

Pro přihlášení klikněte na odkaz "Přihlásit se" v pravém horním roku webu. Na samotné přihlašovací stránce zvolte tlačítko "Přihlášení" na kartě "Učitelé a studenti".

Přihlášení do ELFu

Obr. 1: Přihlašovací oko ELFu

Seznamte se s prostředím ELFu

Po přihlášení se vám vždy zobrazí hlavní strana ELFu s seznamem Vašich kurzů. V horní liště najdete rozcestník se základními odkazy, především pak odkazy na nápovědu. Hlavní část stránky obsahuje seznam kurzů, do kterých jste zapsaní, a pole pro vyhledávání kurzů podle názvu.

Zjistěte, do kterých kurzů jste již zapsáni

Všechny kurzy, do kterých jste zapsáni, najdete na hlavní straně ELFu v sekci Moje kurzy. Zápis studentů vždy provádějí vyučující daných kurzů. Ve většině z nich vyučující nastavují automatický zápis studentů podle IS MU, to znamená, že do kurzu v ELFu se dostanete, pokud již máte odpovídající předmět zapsaný v ISu. V ojedinělých případech vyučující volí i jinou metodu zápisu a studenti se pak při zápisu řídí jejich pokyny.

Pokud máte za to, že byste do některého kurzu již měli být zapsáni, ale na hlavní straně ELFu jej nevidíte, kontaktuje vyučujícího kurzu. Důvodem většinou je, že vyučující daný kurz studentům ještě nezpřístupnil.

Naučte se pracovat s navigací v ELFu

Při orientaci v kurzech i v celém ELFu vám může pomoci několik prvků, které mohou práci v kurzech výrazně urychlit.

Drobečková navigace

Při studiu v konkrétním kurzu se vám pod horní lištou bude vždy zobrazovat drobečková navigace, pomocí které se můžete při procházení konkrétních materiálů a aktivit v kurzu orientovat. Budete tak vždy vědět v jakém kurzu se nacházíte, případně ve které jeho kapitole a ve kterém materiálu a kliknutím na některou položku v této navigaci se budete moci rychle dostat tam, kam potřebujete.


Drobečková navigace v kurzu v ELFu

Blok Navigace 

Postranní blok Navigace se vždy zobrazuje na všech stránkách v rámci celého ELFu. Tento blok je totiž, na rozdíl od většiny ostatních v ELFu, pevně daný a nelze jej odstranit ani skrýt.

Blok navigace obsahuje následující odkazy, které lze rozbalit nebo sbalit (obr. 5):

  1. Titulní stránka – odkazuje na titulní stránku ELFu
  2. Nástěnka – odkazuje na osobní stránku každého uživatele, kde jsou zobrazeny jeho kurzy, zobrazení kurzů na této stránce je do jisté míry přizpůsobitelné
  3. Moje kurzyvšechny kurzy, do kterých je student zapsaný
  4. Aktuální kurzaktuální kurz je v sekci Mé kurzy zvýrazněný tučně, položka je rozbalena, aby byla vidět struktura aktuálního kurzu

blok navigace
Odkazy v bloku navigace