Nápověda pro studenty

3. Přihlášení externích uživatelů

Pokud jste uživatel bez aktivního vztahu k Masarykově univerzitě (např. externí vyučující nebo uchazeč v přijímacím řízení do studia), je nutné Vám v ELFu vytvořit tzv. ruční účet. Ruční účet vytváří na žádost vyučujících správci ELFu.

Jak se přihlásit jako externí uživatel

 1. Na Váš e-mail obdržíte oznámení o vytvoření ručního účtu. Součástí zprávy jsou i přihlašovací údaje do systému.

  E-mail s přihlašovacími údaji

  E-mail můžete ve schránce dohledat např. podle adresy odesílatele (elf@phil.muni.cz). Pokud zprávu nenacházíte, zkontrolujte i složku s nevyžádanou poštou.

 2. Přejděte na přihlašovací stránku ELFu (odkaz "Přihlásit se" vpravo nahoře) a zvolte možnost Ostatní a hosté. Do přihlašovacího formuláře vyplňte údaje, které jste obdrželi v e-mailu. Doporučujeme uživatelské jméno a heslo do formuláře zkopírovat, zamezíte tak možné záměně vizuálně podobných znaků.

  přihlašovací formulář

 3. Po prvním přihlášení budete vyzváni ke změně hesla. Heslo musí obsahovat alespoň jedno velké písmeno, alespoň jednu číslici a alespoň jeden nealfanumerický znak.

  Změna hesla po prvním přihlášení

 4. Pokud jste již v požadovaném kurzu zapsaní, zobrazí se Vám v sekci Moje kurzy na titulní stránce ELFu. Pokud se naopak máte do kurzu teprve sami zapsat, dohledáte jej pomocí názvu, případně pomocí přímého odkazu, který můžete dostat od tvůrce daného kurzu.

  Stránka se seznamem dostupných kurzů